seo


SEO Arama Motoru Optimizasyonu

SEO, Arama motorları işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik düzenlemelerdir. SEO bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyi çalışmaları olarak tanımlanmasıdır. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile beraber amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısıyla site ziyaretçi sayısının artırılmasını sağlamaktır. Site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılır SEO.

Arama motorlarında sitelerin ya da sayfaların em üst sıralara çıkarılmasını sağlar ve bütün bu çalışmaları kapsamaktadır. Seo’nun amacı genel olarak arama motorlarında en üst düzeye çıkmayı sağlamaktır. Sitelerin olağan yollarla ulaşamayacakları web sitelerinin doğal görünüm ile ulaşmasını sağlamaktır. Bu bir ulaşım sanatıdır. Bu web popülerliği Seo açısından oldukça önemlidir. Google sıralama artışını da beraberinde getirir.

Seo Nasıl Yapılır?

Seo, bir yandan doğal yöntemlerle üste çıkma arama motorudur. Bu yöntemleri en doğal yollarla sağlayan uzmanlar ise en iyi SEO Uzmanları sayılır.

Popülarite kelimesini web dünyası için ünlü olmak kelimesiyle ifade edilir. Google sitesinde bu amaç doğrultusunda da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Fakat üst sıralarda listelenmek aslında olan reklam yapmakla mümkün olmaktadır. Yani kısacası sitenizi meşhur hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların sonucunda size olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.

Google, bir sitenin popüler olmaya başladığını yani ziyaretçi sayısının düzenli artışından ve site hakkında yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarıyla anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı arttıkça ünlülük ya da meşhurluk daha doğal ve sağlam bir yolla bu yapıy kavuşur.

Bir sitenin meşhurluğu açıldığı o andan itibaren dikkate alınarak gelişimi değerlendirilir ve arama motoru sonuçlarına direkt olarak yansıtılır.

SEO Nasıl Yapılır ? – Doğallık

Yani doğallık, SEO çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google’ın yükseltme mantığı doğal bir meşhurluk aslına dayanmaktadır. Bu doğal meşhurluk anlayışı içerisinde yapay durumlar fark edilir ve dikkate alınmaz. Böylelikle bu yapay çalışmaların sayıca çok fazla olması dikkate alınmamasının sonucunda olumsuz olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu olumsuz etki yansır.

Doğal meşhurluk anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm arama motoru optimizasyonu çalışmaları, site sahibinin bildiği dışında yapılan çalışmalar olarak görülür. Bu yüzden de bu sayede kullanıcıların siteyi yararlı bularak farklı paylaşımlarda bulunduğu izlenimi doğar.

Sitedeki herhangi bir makalenin bloglar, forumlar, sosyal medya ve benzeri gibi SEO’ya katkı sağlamasına sebep olan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalıdır ve sitelerin kullanıcıya cidden de hizmet eden yararlı siteler olduğu olgusunu oluşturmalıdır.

Doğallık algısının ana temelini oluşturan en önemli özellik farklılıktır. Yani tek elden yürünen çalışmaların doğal görünmemesinin nedeni budur. Bu sebeple yapılan çalışmaların yapıları, zamanı, uygulama biçimi ve sayısı ve benzeri gibi kriterlerin farklılık arz etmesi sitenin doğal ve kalıcı yükselmesine sebep olmaktadır.

KategorilerAuthor
acwistanbulCopywriter
Makalemizi Paylaşabilirsiniz