web yazılımının özellikleri


Web Yazılımlarının Özellikleri

Gün geçtikçe internetin önemi daha da artmış durumdadır. Durum böyle olunca yazılımın dillerinin de önemi artar. Web yazılımlarının özellikleri ise bu ortamda son derece önemlidir. Bu önemler tek tek daha da çok ortaya çıkar. Fakat bazen arka planda bazı şeyler doğar bunlar nedir diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazıya göz atınız.

Ziyaretçilerin gördüğü kısım

Tarayıcılarla açtığınız web sitesinde; sitenin logosu, tasarımı ve tüm içerikler ziyaretçilerin gördüğü kısımlar olarak yer almaktadır. Bunlar ziyaretçilerin gördüğü kısım olarak adlandırılmaktadır, web yazılım olarak.

Ziyaretçilerin görmediği kısım

Evet olay işte tam burda başlamaktadır. Ziyaretçilerin görmedikleri kısımlar birden çok şekilde yer alır. Asıl olan sitenin arkasındaki beyni korumaktır amaç. Bu nedenle bunu ziyaretçilerin görmesi mümkün olmamaktadır. Beyni korumak en önemli özelliklerdendir. Bu nedenle ziyaretçilere gizli bir korum şeklinde ortaya çıkmaktadır. Sitenin problemsiz bir şekilde çalışması için bu işlem gereklidir. Bu nedenle bu görev çalışanlar için ve ziyaretçiler içinde yazımsal bir boyut olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ziyaretçilerin görmediği bu işlem gerçek olarak ciddi bir denetimden ve kontrolden geçer.  İnternetin çok fazla kullanılmaya başlamasından sonra farklı farklı protokoller çıkmıştır ve bu protokollerin yardımı ile siteler ziyaretçilerin ekranına getirilebilir. Bu esnada ziyaretçiden herhangi bir bilgi girmesine ihtiyaç olmamaktadır. Bu nedenle yapılan siteler sade ve basit bir şekilde görünmektedir. Fakat daha sonra oluşan e-ticaret ve bankacılık gibi sistemler kuruldu ve bu sitelerin sahipleri ziyaretçilerine istenilen bilgileri güvenilir ve dürüst bir şekilde ulaştırmaya ihtiyaç duydu. Bu aşamalar doğrultusunda web yazılım hayatımıza girmiş bulunmaktadır.

Ve eğer hosting ve domain satın almak için bir hosting satın alma sitelerine de göz atabilirsiniz.

Bazı yazılım dilleri şunlar olarak karşımıza çıkmaktadır; ASP, PHP, NET, Java Script, Flash ve benzeri gibi.

Yazılım ile yapabilecekleriniz ise şunlardan oluşmaktadır:

  • İnternet sitesi veya siteleri kurmak gibi
  • Blog siteleri kurmak
  • Otomasyon sistemi kurabilmek
  • E-ticaret sitesi kurabilmek
  • Dershane ve sanal sınıf sistemleri kurmak

Mobil uygulamalar sistemi kurmak ve benzeri gibi en fazla kullanılan yazılım dilleri ile yapılan genel sistemler yukarıdakiler gibidir.

KategorilerAuthor
acwistanbulCopywriter
Makalemizi Paylaşabilirsiniz