sony xperia z5 compact teknik özellikleri


Sony Xperia Z5 Compact Teknik Özellikleri

Sony Xperia Z5 Compact, oldukça rağbet gören bir telefon konumunda. Bugünkü yazımızda bu telefonun özelliklerine değineceğiz. Ancak dilerseniz, öncesinde cep telefonlarının tarihine kısaca bir göz atalım…

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımızda birçok yenilikler geldi ve bu yenilikler neticesin de bizlerin hayatı oldukça iyi bir şekilde kolaylaştı. Eskiden bizler kamera fotoğraf makinesi ve telefon gibi üç ayrı eşyayı yanımızda taşırken şimdi ise bir cep telefonu ile hepsini bir anda yaşayabiliyoruz. Bir cep telefonu içerisine neredeyse bütün bilgisayar sığdırıldı ve bizler için oldukça güzel bir hale geldi. Bu işlemler neticesinde bizler akıllı cep telefonu sayesinde bankadan tutun birçok işlemlere alış verişlere kadar hepsini telefonumuz ile birlikte gerçekleştirebiliyoruz.

Birçok firma bu konuda kendisini yeniledi ve cep telefonu üretim işlerinde daha fazla bütçe ile ticari piyasaya giriş yaptı. Bilmiş olduğunuz gibi Samsung ilk başlarda sadece beyaz eşya ve televizyon bilgisayar üretimlerine girmişti. Gelişen bu zaman ve teknoloji ile birlikte onlarda cep telefonu işlerine geçiş yaptılar. Oldukça başarılı bir şekilde de bu ticari anlayış sistemini sergilemektedirler. Yine aynı şekilde bunun gibi birçok firma cep telefonu üretimine girdi. Türkiye’de dahi bu konuda atılımlar sergileyen firmalar yer almaktadır.

Vestel Manisa’daki fabrikası ile bizlere beyaz eşyadan tutun birçok alanda teknolojiye dair hizmetler vermekteydi ve halen de veriyor. Fakat bugün bir Vestel dahi cep telefonu üretimlerinin arasında yerini aldı ve sürekli kendisini geliştirmektedir. Sony yine aynı şekilde bir dünya markası ve birçok konuda kendisini kanıtlamış birisi. Özellikle de müzik çalar sistemleri ile dünyanın en iyi markası olmuştur. Sony şuanda cep telefonu konusunda da kendisini oldukça iyi bir şekilde geliştirdi ve her geçen yıl yeni modelleri ile birçok büyük cep telefonu üreten firmalara adeta kafa tutmaktadır.

Biz de bu yazımızda cep telefonu ile birlikte gelişen Sony firmasını ele alacağız ve üretmiş olduğu son model telefonu hakkında bir takım bilgileri öğreneceğiz. Sony Xperia Z5 Compact ile birçok büyük cep telefonu üreticilere rakip olmuştur. Üretmiş olduğu bu telefon Android işletim sistemini desteklemektedir ve son güncel sürümlerini de takip etmektedir. Sony Xperia Z5 Compact ile bizlerde son sürüm Android kullanmamıza olanak tanımaktadır. Bu işlemler neticesinde cep telefonu daha kullanışlı bir hale geliyor ve bizlere büyük ölçekte katkı sağlamaktadır.

Telefon özellikleri ile birlikte çok güzel görünüyor ve tasarımı da harika bir görünüme sahiptir. Hafifliği ile birlikte ve su geçirmez özelliği ile birçok cep telefonlarından daha başarılıdır. Su geçirmez özelliğini ilk sunan Sony halen birçok firmaların su geçirmez telefon üretememesine inat sürekli olarak kendisini geliştirmektedir. Sony Xperia Z5 Compact su geçirmez özelliğinin yanı sıra birçok alanda bizlere yenilikler sunmaktadır.

Piyasa fiyatı ile de oldukça cazip bu telefon şuan da ortalama 2 bin TL gibi rakama satılmaktadır. Bugün üretilen bir İphone 7 ortalama üç bin TL gibi bir rakama satılırken hemen hemen aynı özelliğe sahip Sony Xperia Z5 Compact sadece iki bin TL ile sizlerin olabilir. Bizler hem birçok işlemlerimiz de bu telefon ile rahatlayabilir hem de Bin TL gibi bir kar elde edebiliriz. Çünkü telefon özelliği olarak İphone 7 ile aynı özellikle sahip hatta fazlası bile yer almaktadır. Sadece işletim sistemleri konusunda bir ayrıcalıkları yer almaktadır fazlası var eksiği yoktur.

Teknik özelliklerini sırlayacak olursak eğer;

SIM ÖZELLİKLERİ Tek SIM, Nano SIM BELLEK VE DEPOLAMA
200 GB’a kadar microSD™ kart
AĞIRLIK 138 gram
BOYUTLAR 127,3 x 64,7 x 8,99 mm
EKRAN 4,6 inç HD 720p (1280 x 720)
Cep Telefonu için Triluminos ekran,
Cep Telefonu için X-Reality, Dinamik Kontrast Geliştirici
KAMERA Cep telefonu için 1/2,3 inç 23 MP Exmor RS™ sensör, Hibrit AF 0,03 sn.*, 5 kat Net Görüntü Yaklaştırma, ISO 12800 Fotoğraf / 3200 Video, Akıllı Aktif Mod ile SteadyShot™, 4K video kaydı İÇİNDEKİLER Google Android™ 5.1 (Lollipop), Qualcomm Snapdragon™ 810, 64 bit Sekiz Çekirdekli işlemci

Kategoriler
Author
acwistanbulCopywriter
Makalemizi Paylaşabilirsiniz