casper


Casper’ın Telefon Piyasasına Girişi

Bilgisayarları bizler sadece bilim kurgu filmlerin de gelişmiş olarak görürdük ve bu filmleri gıpta ile izlerdik. Günümüz teknolojisi öyle bir hale geldi ki artık bilim kurgu filmlerindeki bilgisayarların birçoğuna evimizde sahibiz. Özellikle de filmlerde görmüş olduğumuz o üstün monitörlere hepimiz artık sahip olmaya başladık. Dokunmatik işlemler dahi bizlere oldukça farklı gelirdi ve bizler bu konuda nasıl olacağını düşünemezdik bile. Şimdi ise hem bilgisayarlarda hem de cep telefonlarında artık dokunmatik işlemler yer alıyor.

Bilgisayar üretimlerinde birçok firma kendi arasında büyük bir yarışa girdi ve bu yarış neticesinde halen çok iyi cihazlar üretilmektedir. Günümüzde elbette cep telefonları konusunda da büyük bir yarış içerisine girilmiştir. Bu yarışlar neticesinde halen her geçen gün yeni markalar ve yeni modeller türemektedir. Fakat işi kapan ve tutulan büyük markalar fiyatları konusunda da oldukça yüksek miktarlar çekmektedir.

Aslında özellikleri ile neredeyse diğer küçük kalan firmaların ürettiği telefonları kıyaslarsak neredeyse tüm işlemler aynıdır. Bu telefonların işletim sistemi İphone ve Nokia hariç neredeyse hepsi Android kullanmaktadır. Durum böyle olunca Android işletim sistemi zaten standart ve sadece Android firmasın sürüm güncelledikçe telefonlara da güncellemeler gelmektedir. Elbette bu sürümü güncelleyemeyen taşıyamayan eski modellere gelmiyor fakat yeni üretilen tüm modellerin tasarımları zaten bu doğrultuda ilerlediği için hepsi aynı sistemi kullanmaktadırlar.

Sadece marka ve sim farkı yaratmış olan firmalar yüksek miktarlar sunarak kazandığı halde fazla adı duyulmadık markalar ise aynı ürünü üreterek hem daha ucuza sunuyorlar hem de fazla satamıyorlar. Bilgisayar konusunda da böyle olmadı mı? Zamanında Casper bir dünya deviydi ve bilgisayar üretim konusunda hepimizin alacağı tek bilgisayar markası olarak hafızamızda yer etmişti. Peki, Casper ne yaptı şimdi bilgisayar dâhisi cep telefonu üretmeye başladı çok uygun fiyata ve üstelikte daha kaliteli bir telefon çıkardılar. Ama bizler Samsung ve İphone ikilisine alıştığımız için bu cihazdan uzak durduk ve fazla satılamadı. Bunun gibi nice markalar cep telefonu yarışında adeta helak olup gidiyorlar. Çünkü tüketiciler iki marka ile sıkışmış kalmış bir şekilde ilerlemektedir. Eskiden de cep telefonların da birçok marka vardı ama Nokia bizim vazgeçilmezimiz halindeydi.

Şimdi ise hala Nokia ticari anlamda birçok kayıplar verdi ve ürettiği telefonlar halen tutulmamaktadır. Çünkü isim yapan iki firma dünyanın bütün cep telefonu ihtiyacını karşılıyor ve bizler o iki firmadan başka bir firma düşünemiyoruz. Oysaki bilgisayar konusunda çok kaliteli bir hale gelmişlerdi ve hatta Bilgisayarın kralı olarak anılırdı reklamlarında da izlediğimiz gibi mademki bilgisayarlar cep telefonu içerisine girdi bu işin uzmanı olarak Casper da cep telefon piyasasına giriş yaptı.

Casper’ın üretmiş olduğu birçok model var ve bu modeller gerçekten oldukça kaliteli. Adamlar tıpkı söyledikleri gibi cep telefonu içerisine adeta bilgisayarı yerleştirdiler ve daha ergonomik bir şekilde bizlere sundular. Fiyat olarak da çok uygun ve birçok telefon markası ve modellerinden de daha üstün bir haldeler. Bizler de cep telefonu alırken lütfen marka takıntısına dikkat etmeyelim ve bu gibi durumlarda kaliteyi en iyi sunan ve uygun fiyata bu kaliteyi sağlayan telefonlara yönelelim.

Sonuçta bunların hepsi Android işletim sistemini kullanıyorlar ve bunlar içerisinde aynı parçaları kullanan birçok firmalar da yer alıyor. Ülkece ekonomik zorluklar yaşadığımız bugünlerde kendimize biraz daha dikkat etmemiz daha faydalı olacak ve ülkemizin gidişatı ailemizin ekonomik zorluklarını yaşamaması adına harcamalarımız da daha tasarruflu olarak kendimize marka takıntısı konusunda çekidüzen vermemiz gerekmektedir.

Kategoriler
Author
acwistanbulCopywriter
Makalemizi Paylaşabilirsiniz